Tamamen kablosuz yapısı sayesinde Ajax profesyonel alarm sistemleri, uygulaması ve montajı sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Alarm sisteminin tüm birimleri sistem ana ünitesine kablosuz olarak bağlanır, böylelikle zayıf akım kablolama derdi ortadan kalkar.

Sisteme bağlantısı yapılan tüm sensörlerin en az beş sene pil ömrü vardır. Açık alanda kablosuz sensörün bağlantı mesafesi 2km ye kadar ulaşmaktadır. 100 adede kadar sensör tanımlaması yapılabilir.

Sisteme Eklenebilen Diğer Sensörler

Yangın ve Duman Dedektörü

Yangın ve Duman Sensörü

Yangın dedektörleri, dumana veya ani sıcaklık artışına anında tepki vererek sizi ve eşyalarınızı yangından korur. Ayrıca FireProtect Plus, karbonmonoksit zehirlenmesini önleyebilir. Ajax yangın dedektörleri güvenlik sisteminden bağımsız olarak çalışabilir.

Su Baskın Dedektörü

Su Baskın Sensörü

Ajax kablosuz su kaçak dedektörleri ilk damladan su baskınını önleyebilir. Dört çift sensörden birine su sızdığında sistem anında alarm verir. Sel ile ilgili bildirimler kullanıcılara ve bir güvenlik şirketine iletilir. Bir elektrik röle anahtarını kontrol ederek Ajax güvenlik sistemi, acil servis gelene kadar suyu otomatik olarak kapatabilir.

Hareket Dedektörü

Hareket Sensörleri

Ev veya ofise izinsiz girişin ilk belirtilerini sahibine bildiren kablosuz hareket sensörü. Sensör, kapıların önüne veya hırsızların girebileceği diğer yerlere duvara sabitlenir.

Ajax MotionCam kablosuz hareket sensörü, bir tehdit algılandığında kullanıcıları uyarır. Uyarı mesajının ardından kablosuz sensör, yanıtı doğrulamak için durumu değerlendirmek için bir dizi animasyonlu fotoğraf gönderir.

Detaylı Bilgi ve İletişim İçin