Kesintisiz güç kaynakları sistem odalarının olmazsa olmaz ekipmanlarındandır. Kesintisiz güç kaynaklarının en önemli özelliği, şebeke elektriği voltaj dalgalanmalarında hassas elektronik cihazları korumasıdır. Şirketlerin en önemli varlıklarından olan sunucuları, kapalı devre video sistemleri, masa üstü bilgisayarları hassas elektronik cihazlardan bazılarıdır.

Sistem odaları için kesintisiz güç kaynağı seçerken dikkat edilecek en önemli unsur, elektrik kesilmesi durumunda sistem üzerine binecek olan yükün doğru hesaplanmasıdır. Yanlış yapılan bir hesaplama, kesinti durumunda cihazlarınıza gerekli korumayı sağlayamayacak ve sistemlerin kapanmasına ve olası veri kayıplarına neden olabilecektir.

Kesintisiz Güç Kaynağı Kullanmanın Önemi

Kesintisiz güç kaynakları (UPS); sunucuları, kamera sistemlerini, ağ bileşenlerini beklenmeyen elektrik kesintilerinden korur. Elektrik kaynağındaki dalgalanmalardan korumaya yardımcı olacak güvenilir ve tutarlı bir güç kaynağı sağlar.

Elektrik Kesintilerine Karşı Korur:

UPS, elektrik kesintisi durumunda sunuculara, ağ cihazlarına, kamera sistemlerine yedek akü gücü sağlar. UPS güvenli bir kapatma sağlanana kadar cihazların bir süre çalışmaya devam etmesine izin verir. Buna ek olarak, elektrik kesintisinde bir sunucunun aniden güç kaybetmesine izin vermeyerek, meydana gelecek veri kaybını veya veride bozulmayı önlemeye yardımcı olur.

Elektrik Gürültüsünü Filtreler:

UPS, elektrik kaynağında meydana gelecek ve sunucudaki hassas bileşenlere zarar verebilecek elektrik gürültüsünü ve voltaj yükselmelerini filtreler.

İstikrarlı Güç Sağlar:

Sunucuya istikrarlı güç sağlayarak cihazların verimli çalışmasına yardımcı olur. Tutarsız güç nedeniyle hasar ve arıza riskini azaltır.

Güvenli Kapatmaya İzin Verir:

Uzun süreli elektrik kesintilerinde, sunucunun güvenli kapatmaya izin verir. Veri kaybını ve veri bozulmasını engeller.

UPS kullanmak; sunucuları ve elektronik cihazları korur. Veri kaybına ve donanım hasarına neden olacak güçle ilgili sorunları engeller. Bir sunucunun güvenilir ve sürekli çalışmasını sağlamaya yardımcı olur.

Sizde şirketiniz için UPS alımı veya var olan sistemlerin kontrolünü ve bakımlarını yaptıracaksanız bize ulaşabilirsiniz. İletişim sayfamızda bulunan formu doldurun, eposta gönderin veya telefon ile bize ulaşın.