Lasetech Teknolojik Ürünler 2020 yılında İngilizcede MSP (Managed Service Provider) – Yönetilen Hizmet Sağlayıcı servisi vermek üzere kuruldu.

Yönetilen Hizmet Sağlayıcı (MSP), müşterilerine çeşitli BT hizmetleri ve desteği sağlayan bir şirket olarak tanımlanabilir. MSP’ler, müşterilerinin donanım, yazılım, ağ, güvenlik ve bulut hizmetleri dahil olmak üzere BT altyapısını ve teknoloji ihtiyaçlarını yönetir. Bir MSP’nin sağlayabileceği temel hizmetlerden bazıları şunlardır:

Proaktif İzleme: Müşterilerinin BT sistemlerini ve ağlarını proaktif olarak izleyerek olası sorunları belirler ve büyük sorunlar haline gelmeden önce çözer.

BT Desteği: Müşterilerinin çalışanlarına teknik destek sağlayarak sorunları çözmelerine ve sorunları gidermelerine yardımcı olur.

Ağ Yönetimi: Ağ cihazlarını ve hizmetlerini yapılandırma, optimize etme ve güvenlik altına alma dahil olmak üzere müşterilerinin ağlarını yönetir.

Güvenlik Yönetimi: Müşterilerinin ağlarını ve verilerini kötü amaçlı yazılım, kimlik avı ve bilgisayar korsanlığı gibi siber tehditlerden korumak için güvenlik hizmetleri sağlar.

Bulut Hizmetleri: Müşterilerin BT altyapılarını buluta geçirmelerine ve verilerin yedeklenip güvenli olmasını sağlamalarına yardımcı olmak için bulut barındırma, yedekleme ve olağanüstü durum kurtarma gibi bulut hizmetleri sağlar.

Donanım ve Yazılım Yönetimi: Bakım, yükseltme ve değiştirme dahil olmak üzere müşterilerinin donanım ve yazılımlarını yönetir.

Genel olarak, performans, güvenlik ve güvenilirliği geliştirirken maliyetleri düşürürken ve verimliliği artıran bir dizi hizmet sağlayarak müşterilerinin BT sistemlerini ve teknoloji ihtiyaçlarını yönetmelerine yardımcı olur.

Son kullanıcı bilgisayarlarından, kurumsal sistemlere kadar her müşterimizin ihtiyacı farklı. Bu nedenle kalıplaşmış çözümler yerine, sizlerin bir parçası olarak sizlere özel çözümler üretiyoruz.

Levent Alkan

2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliğinden mezun oldu. 17 sene boyunca 27 farklı ülkede petrol arama operasyonlarında proje, insan kaynakları ve teknoloji müdürlüğü gibi pozisyonlarda görev aldı. 2020 yılında Lasetech Teknolojik Ürünler firmasını kurdu.

Zekeriya Sevinç

2007 yılından beri zayıf akım sektöründe çalışmaktadır. Uzmanlıkları arasında Kamera, alarm, akıllı ev otomasyon sistemleri, personel takip, turnike geçiş, otomatik bariyer, plaka tanıma, yangın otomasyon sistemleri bulunmaktadır.

Fatih Kaplan

1998 yılında 19 Mayıs Üniversitesi mühendislik fakültesinden mezun oldu. 2016 Yılından itibaren UPS sistemlerinin satışını, kurulumunu ve servis işlerini yapmaktadır.